تبلیغات
مجله ایرانی - خانه را معطر کنیم

مجله ایرانی

ما برای دل شما مطلب جمع آوری میكنیم...

خانه را معطر کنیم

نویسنده: حمیدرضا کریمی  موضوعات: مقاله   شماره:4032 بیست و سوم مهر 90

بدون استفاده از اسپری های خوشبو كننده، با تركیب موادی كه خود تهیه می كنید خانه را معطر و پاكیزه و به رایحه دلخواه دست پیدا كنید.

با توجه به نقش حس بویایی، تاثیری كه خانه تمیز و معطر در سلامت فكری و جسمی ما دارد بر كسی پوشیده نیست. طبیعت را دوست داشته باشیم و از مواد طبیعی برای این منظور استفاده كنیم.

 با تركیب مساوی آب لیمو و آب و ریختن آن ها داخل یك اسپری تمیز و خالی ، می توانید یك یا دو بار در هفته برای ایجاد رایحه ای خوش آن را در جاهای مختلف خانه ریخته یا هنگام آشپزی برای خلاص شدن از بوی غذایی كه حتی به نسوج پرده و فضای آشپزخانه نفوذ می كند، استفاده كنید.

 روش دیگر استفاده از كمی دارچین، میخك، زنجبیل تازه و سبزی های معطر داخل كمی آب و حرارت دادن آن هاست. برای آن كه رایحه ای خنك و تابستانی داشته باشید.

 برای معطر كردن فوری اتاق ها، گلوله های پنبه را داخل مخلوط وانیل یا اسانس دلخواه فرو ببرید. آن ها را داخل ظرفی زیبا قرار داده و در هر جایی كه دوست دارید، بگذارید. 

برای خوشبو شدن فضا و محیط خانه می توانید به روش زیر عمل كنید :

در یك نعلبكی كمی ادكلن خوشبو ریخته ویك حبه قند چهار گوش در آن بیندازید ، طوری كه ادكلن را خوب جذب كرده وقند خیس شود ، سپس قند را آتش بزنید و وقتی ادكلن تمام شد قند را خاموش كنید . با این تدبیر فضای خانه بسیار معطر خواهد شد .

چند برگ نعنا نیز به 8 پیمانه آب اضافه كنید، بعد از آن كه مخلوط كمی جوشید حرارت را كم كنید. می توانید روغن های خاصی به آن اضافه كرده یا به تنهایی استفاده كنید.

 هر درخت اكسی‍ژن لازم برای دو نفر را تولید می كند. طبق تحقیق ناسا، برخی گیاهان آپارتمانی به دفع سموم خطرناك موجود در خانه كمك زیادی می كنند. مطالعات ناسا سه نوع آلوده كننده داخل خانه یعنی تری كلرواتیلن، فرمالدهید و بنزن را تایید  و ضرورت نگه داری به طور متوسط 15 گیاه را تایید می كند. كار گیاه كه در واقع فیلتر طبیعت است، تولید اكسیژن، دور كردن آلوده كننده ها از هوای خانه، ایجاد رطوبت لازم و جذب آلودگی هاست.

لابد برای شما هم پیش آمده كه وقتی میوه ها را در قسمت جا میوه ای پایین یخچال قرار می دهید بعد از چند روز كم كم شروع به كپك زدن كرده وخراب می شوند .علت آن هم آبی است كه بتدریج در جا میوه ای جمع می شود و نیز رطوبت دائمی یخچال . چنانچه یك قطعه اسفنج –چه طبیعی وچه مصنوعی –را در جامیوه ای قرار دهید رطوبت وآبها را جذب كرده ومانع كپك زدگی میشود .

برای زود جوش آمدن آب سماور،ابتدا آن را تا نیمه از آب پر كنید و پس از گرم شدن، بقیه آب را به آن اضافه كنید.

برای شستن لیوانها وفنجانهای شیشه ای خود كه براثر خوردن چایی ، كدر و بد منظره شده اند می توانید هفته ای یكبار همه لیوان ها را در محلول سركه و نمك خیسانده ، بعد شسته و آبكشی نمایید تا درخشندگی روز اول خود را پیدا كنند .

استفاده بهینه از سبزی خشك  چناچه قصد استفاده  از سبزی خشك در غذاها را دارید ، توصیه می كنیم حدود سه –چهار ساعت قبل سبزی ها را درون آب سرد خیس كنید تا بتدریج نرم شده و به صورت سبزی تازه در آیند .. 

چنانچه در پیك نیك قصد كردید در قابلمه ، ماهیتابه یا كتری خود ، روی زغالهای صحرایی غذا درست كنید، و نگران سیاه شدن بیرون ظرف خود هستید ، توصیه می كنیم به پشت ظروف خود كمی خمیر ریش تراشی بمالید . با این تدبیر سیاهی ناشی از دود زغال و اجاق به راحتی پاك خواهد شد ، بدون آنكه خراشی به ظروف شما وارد شود .

  • جدیدترین عناوین

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد کل پست ها :

لینك باكس هوشمند مهر،افزایش بازدید،لینک باکس،افزایش امار،مهر باکس